Ana içeriğe atla

BİLİMSEL PROGRAM

9 MAYIS 2024 PERŞEMBE
Periferik Sinir Blokları Alt, Üst ve Gövde Blokları Kursu
SAAT SALON 1
13:00-13:10 Açılış
13:10-13:30 Boyun blokları- Servikal pleksus, İnterskalen, Supraklaviküler
13:30-13:50 Omuz, Kol ve Distal Periferik Sinir Blokları
13:50-14:10 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
14:10-14:30 Kalça Cerrahisinde Periferik Sinir Blokları - İnfraklaviküler, Aksiller, Distal Bloklar
14:30-14:50 Diz Cerrahisinde Periferik Sinir blokları - Femoral, Adduktor, Obturator, Genikülar
14:50-15:10 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
15:10-15:30 Alt Gövde Blokları - QLB, TAP, Rektus Kılıf, İİ - İH
15:30-15:50 Üst Gövde Blokları
16:00-18:00 Model Üzerinde Çalışma

Kurs Eğitmenleri: Fatma Sarıcaoğlu, İsmet Topçu, Alparslan Kuş, Derya Özkan, Gözen Öksüz





20. REJYONAL ANESTEZİ KONGRESİ PROGRAMI

10 MAYIS 2024 CUMA
SAAT SALON 1 SALON 2 SALON 3
13:00-14:00 Oturum 1 - Gözden Kaçanlar! Oturum 2 - Olgularla Rejyonal Anestezi Sözlü Bildiri Oturumu - 1
  Oturum Başkanları: Kamil Toker, Dilek İçli Oturum Başkanları: Pakize Kırdemir, Sanem Çakar Turhan Oturum Başkanları: Çağla Bali, Ali İhsan Uysal
  Uyanık Entübasyon - Rejyonal Teknikler
Aysun Ankay Yılbaş
Sinir Hasarı
Demet Laflı Tunay
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
  Antikoagülan Kullanımı
Bora Bilal
Başarısız Epidural-Spinal Blok Yönetimi
Volkan Özen
 
  Zor Nöroaksiyal Anestezi
Özgür Yağar
Nadir Komplikasyonlar
Sanem Çakar Turhan
 
14:00-15:00 Oturum 3 - Merak Edilenler Oturum 4 - Hayatın Yükü Üstümdeyken Sözlü Bildiri Oturumu - 2
  Oturum Başkanları: Gözen Öksüz, Serkan Tulgar Oturum Başkanları: Nezih Sertöz, Selcan Akesen Oturum Başkanları: Alper Kılıçarslan - Hande Gürbüz
  Self Hipnozun Ağrı ve Anksiyete İçin Kullanımı?
Şeref Kadıoğlu
Diz Ekleminin İnervasyonu
Gökçen Emmez
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
  Proloterapi, Nöral Terapi ve Akupunktur
Coşkun Araz
Diz Cerrahisinde Periferik Sinir Blokları
Selcan Akesen
 
    Nasıl Uyguluyorum?
H. Ufuk Yörükoğlu
 
15:00-15:30 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
15:30-16:30 Oturum 5 - Blok Kombinasyonları Oturum 6 - PRO & CON Kardiyotorasik Cerrahide Rejyonal Anestezi Sözlü Bildiri Oturumu - 3
  Oturum Başkanları: Fatma Sarıcaoğlu, Ali Fuat Erdem Oturum Başkanları: Elif Bengi Şener, Serhat Kocamanoğlu Oturum Başkanları: Pakize Kırdemir - Alper Tunga Doğan
Meme Cerrahisinde
Yavuz Gürkan
Kardiyak Cerrahide
Burhan Dost
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
Kalça Cerrahisinde
Derya Özkan
Torasik Cerrahide PRO: Paravertebral
Can Aksu
 
Omuz Cerrahisinde
İsmet Topçu
Torasik Cerrahide CON: Epidural
Serhat Kocamanoğlu
 
16:30-17:00 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
17:00-18:00 Açılış Oturumu

 

11 MAYIS 2024 CUMARTESİ
SAAT SALON 1 SALON 2 SALON 3 SAAT SALON 4 SALON 5
09:00-10:00 Oturum 7 - Live Demo: Lower Limb Oturum 8 - En Yeniler Sözlü Bildiri Oturumu - 4 UZMANI ANLATIYOR OTURUMLARI
  Oturum Başkanları: Yavuz Gürkan, Peter Merjavy Oturum Başkanları: İsmet Topçu, Çağla Bali Oturum Başkanları: Pınar Kendigelen - Özgür Yağar 09:00-09:20 Pektoral Bloklar
Başak Altıparmak
ESP & PVB
Alper Tunga Doğan
  Ayak Bileği Blokları
Peter Merjavy
Güncel Bloklar
Bahadır Çiftçi
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
09:20-09:30 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
 

Diz çevresi IPACK-Genikular-Adduktor
Fatma Sarıcaoğlu

Prospect (2023) Lap Kolorektal Cerrahi, Appendektomi
Çağla Bali
  09:30-09:50 Klinik Senaryo 1 (Tok ve morbid obez hastada sezaryen)
Banu Kılıçarslan, Sehend Debbağ
Klinik Senaryo 2 (İleri KOAH'ta omuz cerrahisi)
Ali Ahıskalıoğlu, Ahmet Murat Yayık
  Lumbar Pleksus
Paul Kessler
Yarık Damak - Kraniyotomide PROSPECT 2023
Başak Akça
       
10:00-10:30  Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
10:30-11:30 Oturum 9 - Blok Süresi Oturum 10 - Algoloji Sözlü Bildiri Oturumu - 5 UZMANI ANLATIYOR OTURUMLARI
  Oturum Başkanları: Alparslan Kuş, Nezih Sertöz Oturum Başkanları: Gül Köknel Talu, Süleyman Özyalçın Oturum Başkanları: Serkan Tulgar - Ayça Taş Tuna 10.30-10.50 Klinik Senaryo 3 - (Periferik kateter ve kompartman sendromu)
Can Aksu, H. Ufuk Yörükoğlu
Klinik Senaryo 4 ( Tok ve morbid obez hastada sezaryen)
Banu Kılıçarslan, Sehend Debbağ
  Adjuvanlar, Lipozomal Bupivakain
Alper Kılıçaslan
Kronik Ağrılı Hastada Akut Ağrı Tedavisi
Fuat Güldoğuş
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
10:50-11:10 Spinal US
Alper Kılıçarslan
Suprainguinal Fasya İliaka
Gökçen Emmez
  Periferik Sinir Bloklarında Kateterizasyon
Alparslan Kuş
Cerrahi Sonrası Ağrı Tedavisi
Gül Köknel Talu
  11:10-11:30 PENG Blok
Selcan Akesen
Parasternal Bloklar
Burhan Dost
  Bloğum Çözülmüyor
Nezih Sertöz
Kronik Ağrıda Fasyal Bloklar
Taylan Akkaya
  11.30-11.50 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
11:30-12:30 Oturum 11 - Shaping the Future Oturum 12 - RA101: Başlarken Sözlü Bildiri Oturumu - 6 UZMANI ANLATIYOR OTURUMLARI
  Oturum Başkanları: Fatma Sarıcaoğlu, Eleni Moka Oturum Başkanları: Funda Gümüş, Ayşe Surhan Çınar Oturum Başkanları: Coşkun Araz - Şeref Kadıoğlu 11:50-12:10 Klavikula Altı Bloklar
Bora Bilal
QLB
Gözen Öksüz
  Artificial Intelligence
Alan MacFarlane
Hiçbir Şey Görmüyorum: "Görüntü Optimizasyonu"
Ali İhsan Uysal
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
12:10-12:30 Klavikula Üstü Bloklar
Pınar Kendigelen
Rhomboid İnterkostal Blok - Bahadır Çiftçi
  Awake Foot and Ankle Surgery
Peter Merjavy
Plan A Blokları
Sehend Debbağ
       
  The Role of Female in Team Performance
Eleni Moka
LAST
Ayşe Surhan Çınar
       
12:30-14:00 Öğle Yemeği & Firma Stand Ziyaretleri
14:00-15:00 Oturum 13 - Live Demo: Üst Ekstremite Oturum 14 -Live Demo: US Guided Neuroaxial Blocks Sözlü Bildiri Oturumu - 7 UZMANI ANLATIYOR OTURUMLARI
  Oturum Başkanları: Yavuz Gürkan, İsmet Topçu Oturum Başkanları: Paul Kessler, Banu Kılıçaslan Oturum Başkanları: Çağla Bali - Demet Laflı Tunay 14.00-14.20 Femoral & Adduktor
Müge Çakırca
Popliteal Blok
Serkan Tulgar
  Klavikula Üstü Bloklar
İsmet Topçu
Nöroaksiyel US
Axel Sauter
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
14.20-14.40 Geniküler Blok
Hande Gürbüz
Ayak Bileği Bloğu
Volkan Özen
  Klavikula Altı Bloklar
Yavuz Gürkan
Nöroaksiyel Live Demo
Axel Sauter
  14.40-15.00 Klinik Senaryo 5 (İleri KOAH'ta omuz cerrahisi)
Ali Ahıskalıoğlu, Ahmet Murat Yayık
Klinik Senaryo 6 (Periferik kateter ve kompartman sendrom)
Can Aksu, H. Ufuk Yörükoğlu
    Neuraxial Procedures and Emergencies: "Diagnosis and Management"
Paul Kessler
       
15:00-15:30 Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
15:30-16:30 Sözlü Sunu Yarışması  Oturum 15 - Live Demo: POCUS        
  OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
Oturum Başkanları: Derya Özkan, Alper Kılıçaslan        
    Akciğer-Havayolu-Gastrik
Banu Kılıçaslan - Alper Kılıçarslan
       
16:30-17:30 Sonoanatomi Yarışması
  Oturum Başkanı: Sacit Güleç

 

 

12 MAYIS 2024 PAZAR
SAAT SALON 1 SALON 2 SALON 3
09:00-10:00 Oturum 16 - Live Demo: Gövde Blokları Oturum 17 - Doğum Analjezisi "Painless Push'' Sözlü Bildiri Oturumu - 8
  Oturum Başkanları: Alparslan Kuş, Ali Ahıskalıoğlu Oturum Başkanları: Ayça Taş Tuna, Elif Bengi Şener Oturum Başkanları: Gözen Öksüz - Gökçen Emmez
  Interpektoral & Pektoserratus & Serratus Anterior Plan Blokları
Serkan Tulgar
Ağrısız doğum: Geçmiş, Bugün, Gelecek ve Zorluklar
Elif Bengi Şener
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
  ESP & Paravertebral Bloklar
Can Aksu
Doğum Servisinde Nöroaksiyel Ultrason: Ne Zaman ve Nasıl ?
Banu Kılıçaslan
 
  Rhomboid Interkostal & TLIP Blokları
Ali Ahıskalıoğlu
Postpartum Dönemde Nörolojik Defisitler
Ayça Taş Tuna
 
10:00-11:00 Oturum 18 - PRO & CON Postspinal Başağrısı Oturum 19 - PRO & CON Fasyal Plan Blok Kombinasyonları Sözlü Bildiri Oturumu - 9
  Oturum Başkanları: Süleyman Özyalçın, Ömür Erçelen Oturum Başkanları: İsmet Topçu, Derya Özkan Oturum Başkanları: Aysun Anka Yılbaş - Selcan Akesen
  PRO: Gerçektir
Coşkun Araz
PRO: Gereklilik
Hande Gürbüz
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
  CON: Mittir
Selcan Akesen
CON: Aşırılık
Başak Altıparmak
 
11:00-11:30  Kahve Arası & Firma Stand Ziyaretleri
11:30-12:30 Oturum 20 - Pediatrik Hastalarda Rejyonal Anestezi Oturum 21 - Hasta Memnuniyeti Sözlü Bildiri Oturumu - 10
  Oturum Başkanları: Pınar Kendigelen, Can Aksu Oturum Başkanları: Funda Gümüş, Alper Tunga Doğan Oturum Başkanları: Senem Çakar Turhan - Başak Akça
  Pediatrik Bloklar: Günlük İhtiyaç Listesi
Pınar Kendigelen
Rejyonal Tekniklerin Kognitif Fonksiyonlar Üzerine Etkisi
Ahmet Murat Yayık
OTURUM DETAYLARI
İÇİN TIKLAYINIZ
  Pediatrik RA: Neler Farklı?
Gözen Öksüz
Hayat Kalitesi Üzerine Etkisi (QoR)
Alper Tunga Doğan
 
  Challenging Cases in Pediatric Regional Anesthesia
Emil Bosinci
Çocukların Ağrısını Nasıl Değerlendirelim?
Funda Gümüş
 
12:30-13:00 Kapanış Oturumu